Kalendarz zdzierak
Archiwum autora

Kalendarz zdzierak

Kalendarz zdzierak z wyjątkowej serii De Heus to unikatowy kalendarz, łączący tradycyjną formę ze specjalną, dedykowaną hodowcom treścią, przenoszącą do multimedialnego świata. Ukrywa w sobie porady ekspertów De Heus z zakresu hodowli bydła, drobiu i trzody oraz nutkę codziennego życia ze starannie wybranymi przepisami, dowcipami i radami, usprawniającymi rozmaite czynności.

To w tym kalendarzu znajdują się zagadki, których odpowiedzi kryją się tu - na Portalu Wiedzy!

Bez kategorii

Na pewnym kontynencie jest kraj, a w tym kraju jest miasto a w tym mieście jest miejscowość, w której jest bar. W tym barze jest tyle ludzi ile jest kropek na kostce do chińczyka.  Jest (sarna,  idea,  era,  duch, etyka, mianownik) stolików. Przy każdym jest (człowiek bez 17 palców) ludzi.

Czytaj więcej
Bez kategorii

Ojciec Stefana dał mu kieszonkowe w wysokości 20 zł. Jasio dostał od swojego ojca 10 zł kieszonkowego. Po wypłatach kieszonkowego Stefan i Jaś są bogatsi w sumie o 20 zł. Dlaczego nie o 30 zł? Odp.: Stefan to tata Jasia.

Czytaj więcej
Bez kategorii

Ślimak znajduje się u podstawy metrowego bambusa. W dzień wspina na wysokość 10 cm. W nocy bambus przyrasta o 1 m (ślimak śpi). Następnego dnia ślimak znów wspina się 10 cm w górę, lecz następnej nocy bambus znów przyrasta o 1 m. I tak codziennie. Oblicz po jakim czasie ślimakowi

Czytaj więcej
Bez kategorii

Masz do dyspozycji dokładnie 36 monet oraz dokładnie 3 puste worki. Włóż wszystkie monety do worków, tak aby w każdym z 3 worków znalazła się nieparzysta ilość monet. Worki mają być w takim samym stanie przed i po wykonaniu zadania. Monet nie wolno dokładać, zabierać, przecinać, przetapiać. Wszelkie szachrajstwa są

Czytaj więcej
Bez kategorii

Na stole jest 5 ciastek i przy stole siedzi 5 osób. Każdy wziął ciastko, a pomimo to jedno zostało na talerzu. Jak to możliwe? Odp. Ostatni wziął ciastko razem z talerzem.

Czytaj więcej
Bez kategorii

Dwa pociągi kiedyś miały chęć spotkania. Jeden jechał z Warszawy, a drugi z Poznania. 300 kilometrów to dystans niemały, różne też prędkości w kilometrach miały: jeden na godzinę 50 przejeżdżał, drugi tylko 30, chociaż się wytężał. Mamy jedną wątpliwość i wiele obawy: który w chwili spotkania będzie bliżej Warszawy? Odp.

Czytaj więcej
Bez kategorii

Smok porywa Cię do swojej pieczary. Prosisz go, aby darował Ci życie. On proponuje Ci ciągnięcie losów. Na jednej kartce ma być napisane WOLNOŚĆ, a na drugiej ŚMIERĆ. Jednak Ty wiesz że smok chce Cię oszukać. Na obydwu kartkach napisał ŚMIERĆ. Co w tej sytuacji powinieneś zrobić, aby przeżyć? Odp.

Czytaj więcej
Bez kategorii

Pan Adam mówi, ze pan Grzegorz kłamie. Pan Grzegorz twierdz, ze to pan Marcin kłamie. Pan Marcin jednak mówi, że panowie Adam i Grzegorz kłamią. Który z tych panów kłamie, który zaś mówi prawdę?

Czytaj więcej
Bez kategorii

Panowie Czapski, Młot, Rogalik i Kiełbasa są doskonałymi rzemieślnikami i reprezentują zawody: czapnika, kowala, piekarza oraz rzeźnika. Żaden z nich nie nosi nazwiska wiążącego się z wykonywanym zawodem. Ani Młot ani Rogalik nie jest czapnikiem. Rzeźnikiem nie jest Czapski. Kowalem nie jest Rogalik. Kto więc kim jest? Odp.: Czapski jest kowalem, Młot

Czytaj więcej
Bez kategorii

Wyobraź sobie kameleona. Wchodzi on do pokoju wypełnionym lustrami. Stoi tam przez chwilę i wychodzi. Jaki kolor będzie miał kameleon po wyjściu z pokoju? Odp.: Taki sam jak wcześniej.

Czytaj więcej