Pani Kasia powiadomiła swego męża, że przyjedzie do niego na urlop pociągiem, przychodzącym do tej miejscowości o godzinie piątej. Mąż postanowił wyjechać po panią Kasię samochodem na stację. Jazda z domu na stację zajmuje mężowi pani Kasi dokładnie godzinę. Okazało się jednak, że pociąg przyjechał nie o piątej, lecz o czwartej. Pani Kasia wobec tego ruszyła w drogę na piechotę. Po pewnym czasie spotkała męża. Mąż zawrócił i przyjechali do domu dokładnie w godzinę i 50 minut po jego wyjeździe. Ile czasu szła pani Kasia drogą, zanim spotkała męża?

 

Odpowiedź:

55 min

Poprzedni artykuł

Przemieszczenie trawieńca – czy naprawdę znamy przyczyny? cz. 1

Następny artykuł

Przemieszczenie trawieńca - leczenie - cz. 2

Autor

Kalendarz zdzierak

Kalendarz zdzierak

Kalendarz zdzierak z wyjątkowej serii De Heus to unikatowy kalendarz, łączący tradycyjną formę ze specjalną, dedykowaną hodowcom treścią, przenoszącą do multimedialnego świata. Ukrywa w sobie porady ekspertów De Heus z zakresu hodowli bydła, drobiu i trzody oraz nutkę codziennego życia ze starannie wybranymi przepisami, dowcipami i radami, usprawniającymi rozmaite czynności.

To w tym kalendarzu znajdują się zagadki, których odpowiedzi kryją się tu - na Portalu Wiedzy!

2 komentarze

 1. Karis
  1 lutego 2017 at 20:49 — Odpowiedz

  Przepraszam, ale nurtuje mnie problem rozwiązania tej zagadki. Czy można prosić o jakieś bardziej szczegółowe rozwiązanie?

  • Karolina Pietrzko
   3 lutego 2017 at 11:19 — Odpowiedz

   Karis, Pani Kasia szła 55 minut. Dlaczego?
   Aby dotrzeć na stację o 5.00 (zgodnie z rozkładem pociągu) mąż Pani Kasi musiałby wyjechać z domu o czwartej. W ten sposób droga z domu na stację i z powrotem do domu zajęłaby mu 120 minut. Jednak pokonał ją w czasie równym godzinie i 50 minut, czyli 110 minut, co daje po 55 minut na drogę w jedną stronę i drugą. Zanim spotkał się z Panią Kasią jechał więc 55 minut, czyli również Pani Kasia szła 55 minut.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.