W związku ze spadkiem przeciętnych cen skupu mleka, by zarabiać na hodowli bydła mlecznego należy skupić się na efektywnej produkcji, czyli zachować konkurencyjność – wysoką wydajność przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Jak to zrobić?

Dbając o prawidłowe:

  • żywienie
  • racice
  • kiszonki
  • dobrostan
  • działania profilaktyczne

I właśnie o tym jak to robić opowiadał Marcin Zięba – st. specjalista ds. bydła De Heus podczas prezentacji na targach rolniczych w Szepietowie.

targi rolnicze_DSC5957 (Copy)

Warto zadbać o naturalną profilaktykę w odchowie cieląt, troszcząc się o zwierzęta i osiąganie przez nich możliwie wysokich dziennych przyrostów. Ochrona cieląt jest bardzo ważnym elementem odchowu młodzieży hodowlanej, wpływającym na późniejsze wyniki produkcyjne. Błędy popełnione w tym czasie skutkują mniejszą produkcyjnością i wydajnością w przyszłości.

Wieloletnie doświadczenia i obserwacje specjalistów De Heus, pozwoliły zauważyć, że na zdrowie cieląt istotnie wpływa pogoda, a dokładniej duża zmienność temperatur. Właśnie ze względu na zróżnicowane od pór roku wymagań młodych cieląt żywieniowcy De Heus wzbogacili preparaty mlekozastępcze oraz pasze treściwe w kompleks ochronny, którego zadaniem jest wspomaganie odporności i wzrost statusu zdrowotnego cielęcia. Preparaty mlekozastępcze linii Bestmilk oraz Kaliber Milk wzbogacone zostały formułą LactiProtect, a  pasze treściwe dla cieląt Kaliber formułą FitoProtect.

Podczas prezentacji Marcin Zięba przedstawił także ocenę BCSu w skali 5 punktowej. Podkreślił fakt, że za mocna kondycja wpływa na mniejsze pobranie SM dawki i duże ryzyko zaburzeń metabolicznych.

kondycja krów

„W obecnej sytuacji rynkowej kluczem do ekonomicznego sukcesu jest skupienie się na zdrowym odchowaniu cieląt, dobrym prowadzeniu jałówki oraz na przeprowadzeniu dobrego zasuszenia.” – podsumował prezentację o profilaktyce efektywnej hodowli Zięba.

Szepietowo

Serdecznie zapraszamy na pokazy eksperckie podczas kolejnych targów rolniczych w Minikowie (2-3 lipca) oraz w Siedlcach (3-4 września).

Poza specjalnymi pokazami czekają na Państwa quizy interaktywne z nagrodami, ciekawe porady, ułatwiające pracę na fermie i podnoszące efektywność produkcji, bezpłatne konsultacje z doradcami żywieniowymi.

Na spotkania zapraszamy Państwa z pociechami, dla których również przygotowaliśmy wiele ciekawych gier i zabaw oraz niespodzianek. _DSC5918 (Copy) _DSC5888 (Copy) _DSC5987 (Copy) _DSC5975

targi w Szepietowie _DSC5751 (Copy) _DSC5764 (Copy) _DSC5829 (Copy) _DSC5840 (Copy) _DSC5851 (Copy) _DSC5901 (Copy) _DSC5911 (2) (Copy) _DSC5922 (Copy) _DSC5924 (Copy) _DSC5933 (Copy) _DSC5946 (Copy) _DSC5959 (Copy) _DSC5972 (Copy) _DSC5981 (Copy) _DSC6019 (Copy)

Poprzedni artykuł

Przyszłość drobiu w Polsce - potrzeby rynków eksportowych

Następny artykuł

Słoma – nie ilość a długość

Autor

Karolina Pietrzko

Karolina Pietrzko

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.